אוטומטי

חניה רובוטית – פתרונות חניה מתקדמים

מערכת חניה רובוטית, הינה מערכת אוטומטית לאחסון וחניית רכבים בקנה מידה גדול באופן יחסי. מערכות מסוג זה מתאימות בעיקר לגופים פרטיים, ופופולאריים במיוחד בפרויקטים של תמ"א 38. מומחים רבים בתחום ההנדסה חוזים כי מגמת השימוש בצורת חניה חכמה מסוג זה תוסיף ותגבר, ומכנים אותה "העתיד של עולם החניה".

המערכת מכונה חניה רובוטית בשל העובדה שהיא פועלת באופן עצמאי ע"י חיישנים חכמים אשר מתקשרים זה עם זה ואינם תלויים במפעיל אנושי. לאחר הכנסת הרכב אל המתקן הוא ממוקם בתא החניה שלו ע"י חיישני תנועה ולאחר מכן מנווטת החניה באופן אוטומטי את הרכב למיקומו המיועד בתוך ה"כוורת".

לנו ב-אוטופארק ניסיון רב שנים בתכנון, הקמה, התקנה ואחזקה של חניה רובוטית. בבואנו לתכנן פתרונות חניה מתקדמים ואוטומטיים בקנה מידה גדול אנו מיישמים מודלים מוכחים של למידת צורכי הלקוח והתאמת החניון החכם בהתאם: החל במספר הרכבים הדרוש בהווה תוך מבט אל העתיד ולקיחה בחשבון של תנאי השטח הקיימים, וכלה בשילוב של עמדות טעינה לרכבים חשמליים והפעלה מרחוק דרך הסמארטפון. 

מערכת חניה רובוטית מורכבת ממספר מערכות חכמות:
  • מעלית חניה אשר אמונה על שינוע הרכבים בין המפלסים השונים.
  • משנע חניה, המכונה גם "טרוורסר" אשר קולט את הרכב ממעלית החנייה ומנייד את הרכבים לתאי החניה המיועדים להם.
  • חופה מתרוממת סמויה במפלס הקרקע שתפקידה קליטת רכבים ושחרורם.
  • פלטת סיבוב לקבלת הרכב עם הפנים ליציאה.
  • יש לזכור כי חניה רובוטית אוטומטית היא בהכרח גם מודולרית, ומאפשרת התאמה של המערכת לצרכי הלקוח ועריכת התאמות ושינויים בהתאם לצרכים משתנים.